Praca Recepcjonista/Recepcjonistka na zastępstwo Warszawa Hays Office

Opis oferty pracy:
Recepcjonista/Recepcjonistka na zastępstwo Warszawa NR REF.: 1078031 Dla naszego klienta poszukujemy kandydatów na stanowisko : Recepcjonista/Recepcjonistka na zastępstwo. Obowiązkiem osoby zajmującej powyższe stanowisko będzie obsługa recepcji, w tym między innymi: odbieranie i łączenie rozmów telefonicznych, obsługa gości podczas spotkań oraz dbanie o prawidłowy przepływ dokumentów, a ponadto obsługa oraz prowadzenie ewidencji korespondencji wychodzącej i przychodzącej. Od kandydatów na to stanowisko wymagamy doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku. Ponadto oczekujemy komunikatywnej znajomości języka angielskiego, praktycznej znajomości pakietu MS Office oraz obsługi urządzeń biurowych. Oferujemy zatrudnienie od zaraz na okres tymczasowy, miłą atmosferę pracy oraz atrakcyjne wynagrodzenie.

Pracodawca: Hays Office

Data publikacji ogłoszenia: 2016-10-05

Nazwa stanowiska: Recepcjonista/Recepcjonistka na zastępstwo

Państwo: Polska

Województwo: mazowieckie

Powiat: m.st. Warszawa

Miejscowość: Warszawa

Podobne oferty pracy

TYNKARZ - od 2 500 PLN

j.w.
kontakt przez PUP - 2016-03-14 - Warszawa (mazowieckie)

PRACOWNIK FIZYCZNY - od 12 PLN

jw.
kontakt przez PUP - 2016-01-28 - Warszawa (mazowieckie)

Specjalista ds Transakcji Kupna Sprzedaży -

GLOBAL SERVICES TV a.s. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce od 1998 r. car tv stała się przodującą giełdą samochodów powypadkowych w Niemczech, która z powodzeniem działa także w Polsce, Czechach, Słowacji, Austrii, Szwajcarii i innych państwach Europy. Współpracujemy z największymi firmami ubezpieczeniowymi, zespołami rzeczoznawców i podmiotami zajmującymi się obrotem pojazdami powypadkowymi i
Global Services Tv A.S. S.A. Oddział W Polsce - 2016-09-01 - Warszawa (mazowieckie)

OPERATOR AUTOKLAWU NA STANOWISKU ZINTEGROWANYM - od 1 850 PLN

Obsługa maszyn na linii produkcyjnej, kontrola produktów zgodnie ze standardem
kontakt przez PUP - 2016-06-23 - Warszawa (mazowieckie)

Customer Service Specialist with German and French or German and Italian -

Customer Service Specialist with German and French or German and Italian Warszawa NR REF.: 1079118 On behalf of our client, an international company providing post-trading processing and other securities services, we are looking for a Customer Service Specialist (with German and French or German and Italian) to join the Shared Service Centre placed in Warsaw. Customer Service Specialist will provide telephone and
Hays Office - 2016-09-03 - Warszawa (mazowieckie)

Software Engineer C/C++ -

Rozwój aplikacji i warstwy GUI Implementacja, weryfikacja i walidacja oprogramowania dla projektów z obszaru przemysłu kosmicznego Analiza architektury i rewidowanie błędów w systemie oprogramowania Przygotowywanie dokumentacji technicznej
Moorgate - 2016-11-09 - Warszawa (mazowieckie)

IT Infrastructure Architect -

Zadania: Projektowanie infrastruktury IT i dobór rozwiązań sprzętowych oraz systemowych pod wdrożenie; Zapewnienie wysokiej dostępności usług IT; Uczestniczenie w projektach infrastrukturalnych IT; Współpraca z grupą specjalistów w ramach realizacji projektów IT; Aktywne uczestniczenie w kreowaniu wizji i rozwoju infrastruktury IT w ramach organizacji. Wymagania: Doświadczenie w pracy na podobnym st
Moorgate - 2016-08-16 - Warszawa (mazowieckie)

Junior Accountant -

Junior Accountant Warszawa NR REF.: 1078013 Hays Poland jest firmą doradztwa personalnego należącą do grupy Hays plc. Grupa Hays posiada 237 biur w 32 krajach, w których łącznie pracuje ponad 7800 specjalistów. Dla naszego klienta – międzynarodowej organizacji, która rozwija centrum usług finansowych – poszukujemy Kandydatów na stanowisko Junior Accountant Do obowiązków na tym stanowisku należy
Hays Accountancy Finance - 2016-08-06 - Warszawa (mazowieckie)

General Accounting Analyst -

General Accounting Analyst Warszawa NR REF.: 1075925 On behalf of our Client, international company, we are looking for a General Accounting Analyst to join its newly created Shared Service Center. Your main responsibility as the GA Analyst will be preparing journal entries and accruals and month end-closing activities of dedicated legal entities including: inventory, fixed assets, accruals, reconciliations, bala
Hays Accountancy Finance - 2016-07-11 - Warszawa (mazowieckie)

Dispute & Credit Control Clerk with German -

Accenture is a global management consulting, technology services and outsourcing company. Its home page is www.accenture.com . Dispute & Credit Control Clerk with German Job Location: Warszawa Job Number: 00411716 Accenture is a leading global professional services company, providing a broad range of services and solutions in strategy, consulting, digital, technology and operations. Combining unmatched experi
Accenture - 2016-11-10 - Warszawa (mazowieckie)

Manager in Technology/Financial Services Industry team (insurance sector) -

Manager in Technology/Financial Services Industry team (insurance sector) Workplace Warszawa For the Consulting Department located in our Warsaw office we are currently looking for: Manager in Technology/ Financial Services Industry team (insurance sector) Financial Markets are currently the most dynamically developing sector in Poland and Central Europe. The scope of our projects address various issues from stra
Deloitte - 2016-08-11 - Warszawa (mazowieckie)

Associate in Valuation and Modeling Team -

Associate in Valuation and Modeling Team Workplace Warszawa Due to fast growth of our Financial Advisory practice we are looking for candidates for a position of Associate in Valuation & Modeling Team in Warsaw. Key Responsibilities: Participation in financial advisory assignments in merit and administrative aspects; Participation in preparation of financial models for valuation, business planning, controllin
Deloitte - 2016-08-12 - Warszawa (mazowieckie)

Executive Assistant with German and English -

Executive Assistant with German and English Poznań NR REF.: 1082375 On behalf of our Client, international company which provides consulting services, we are looking for candidates for a position of Executive Assistant with German and English. The key responsibilitieswill mainly include completing diary management, managing complex travel arrangements, monitoring internal and external correspondence, preparing p
Hays Office - 2016-11-19 - Poznań (wielkopolskie)

Administrative Assistant in Learning and Development department -

Administrative Assistant in Learning and Development department Warszawa NR REF.: 1075909 On behalf of our Client, a global law company, we are looking for Candidates for the position of Administrative Assistant to join the Learning & Development team. On this position you will be responsible for administrative support for an international Learning & Development team, maintaining database, managing the ca
Hays Office - 2016-08-04 - Warszawa (mazowieckie)

Audit Senior (Real Estate) - Warsaw -

Audit Senior (Real Estate) - Warsaw Workplace Warszawa Deloitte provides audit, consulting, tax, legal and financial advisory services to public and private clients spanning multiple industries. In 150 countries Deloitte brings world-class capabilities and deep local expertise to help clients succeed wherever they operate. Deloitte professionals are unified by a collaborative culture that fosters integrity, outst

SORTOWACZ - od 1 850 PLN

j/w
kontakt przez PUP - 2016-06-08 - Warszawa (mazowieckie)

IT Recruiter -

IT Recruiter Warszawa NR REF.: 1081716 Your new company For Our Client, international company, we are looking for the outstanding person for the position of IT/Telco Recruiter Your new role The person on this position will be responsible for: managing the whole recruitment process including sourcing, screening, interviewing, offer negotiation and hiring the best talent in IT area, as well handle all operational a
Hays Office - 2016-11-05 - Warszawa (mazowieckie)

Pracownik produkcji -

Oferujemy: Umowę o pracę tymczasową Stawkę podstawową premie Pracę w renomowanym zakładzie cukierniczym , Obowiązki: Zbieranie wyrobów czekoladowych Kontrola jakości wyrobów Etykietowanie wyrobów , Wymagania: Książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych - warunek konieczny Dyspozycja do pracy w systemie 3-zmianowym (6-14,14-22,22-6) Skrupulatność i zaangażowanie w wykonywanych obowiązkach
Work Service - 2016-09-29 - Warszawa (mazowieckie)

Junior Cash Collector with Turkish -

Accenture is a global management consulting, technology services and outsourcing company. Its home page is www.accenture.com . Junior Cash Collector with Turkish Job Location: Warszawa Job Number: 00409075 Accenture is a leading global professional services company, providing a broad range of services and solutions in strategy, consulting, digital, technology and operations. Combining unmatched experience and spe
Accenture - 2016-11-14 - Warszawa (mazowieckie)

Consultant in Business Finance team -

Consultant in Business Finance team Workplace Warszawa Deloitte’s Business Finance team, part of our Strategy & Operations Finance practice, informs and enables our multinational clients’ commercial and strategic goals and objectives, helping them understand what information they require to drive performance and how this information can be delivered through its finance functions. To enable us to pursue th

Wybierz województwo

Oferty pracy z Indeed