Praca Category & Trade Marketing Manager Warszawa Michael Page

Opis oferty pracy:
Leading international Consumer Goods company seeks a Category & Trade Marketing Manager responsible for preparation and execution of category management and trade marketing strategies in all retailing channels as well as internet. Client Details Our Client is one of the leading international Consumer Goods company with well recognized and positioned product range in Small Domestic Appliances category. Due to constant development across all distribution channels and further strengthening of its position in the sector, we are currently looking for a Category & Trade Marketing Manager. Chosen candidate will be responsible for preparation and execution of category management and trade marketing strategies in all retailing channels as well as internet. Description Lead the development of all categories for all retailing channels (Carrefour, Tesco, Media Market, Euro RTV AGD, internet Clients) Be the expert in assortment recommendations in order to develop the part of assortment and optimize the margin in the categories involved Develop the know-how in merchandising in order to reinforce our display on shelves (in store & internet) Be the centre of expertise to our employees and employees of our clients Proactive proposition of ideas on the promotion based on market research and consumer insights Responsible for ensuring that the categories/products priorities are respected in the operational levers defined by the Marketing plans and perfectly implemented by the Sales team. Animate company's online product offer in collaboration with Marketing teams Ensure qualitative watch of competitor's practices Profile Marketing or related degree At least 3-5 years in marketing/trade marketing experience and category manager environment Strong analytical and numeric skills Very good English skills Strong communication skills Leadership skills to influence sales and marketing depart at country level Capacity to work in a matrix Track record of success in building e-commerce activation plan, showing commercial wins - as an Job Offer very competitive financial package and none financial benefits independent position with huge freedom to introduce business ideas international exposure with direct report to the General Manager possibility to progress the career vertically and horizontally

Pracodawca: Michael Page

Data publikacji ogłoszenia: 2016-10-01

Nazwa stanowiska: Category & Trade Marketing Manager

Państwo: Polska

Województwo: mazowieckie

Powiat: m.st. Warszawa

Miejscowość: Warszawa

Podobne oferty pracy

SPRZEDAWCA - 1 850 - 2 500 PLN

jw.
Adrian Kalinowski Sklep Spożywczy - 2016-07-18 - Warszawa (mazowieckie)

DCE Marketing Coordinator -

DCE Marketing Coordinator Workplace Warszawa Position Summary: The team is responsible for the planning and execution of high quality marketing and business development strategies and programmes that support our regional Industry, Function groups. These programmes will help Deloitte to clarify and grow its position in the marketplace as well as help our colleagues to strengthen their relationships with clients an
Deloitte - 2016-08-24 - Warszawa (mazowieckie)

PRAKTYKANT W WYDZIALE EKONOMICZNYM AMBASADY RP W BERLINIE - nieodpłatny

1) opracowywanie materiałów informacyjnych dotyczących polityki energetycznej, klimatycznej, finansowej oraz sytuacji gospodarczej Niemiec i krajów związkowych;2) uczestnictwo w spotkaniach, konferencjach związanych tematycznie z zakresem działalności Wydziału Ekonomicznego.
MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH - 2015-10-30 - Warszawa (mazowieckie)

Starszy Konsultant ds MIFID II i PSD II w zespole Zarządzania Ryzykiem dla Instytucji Sektora Finansowego -

Starszy Konsultant ds. MIFID II i PSD II w zespole Zarządzania Ryzykiem dla Instytucji Sektora Finansowego Workplace Warszawa Zespół Zarządzania Ryzykiem w Deloitte specjalizuje się w realizacji projektów doradczych z obszaru zarządzania ryzykiem finansowym dla podmiotów sektora finansowego. Nasze kompetencje i zakres świadczonych usług obejmują wszystkie typy ryzyka finansowego (w szczególności ryzy
Deloitte - 2016-11-02 - Warszawa (mazowieckie)

Project Manager -

Bieżąca obsługa klientów krajowych i zagranicznych Kontakt z tłumaczami, weryfikatorami oraz pozostałymi partnerami biznesowymi Utrzymywanie i budowanie relacji z klientami firmy Przygotowywanie wycen projektów tłumaczeniowych oraz rozliczanie zrealizowanych Praca również przy użyciu narzędzi CAT wykształcenie wyższe lub średnie – studenci studiów zaocznych bardzo dobra znajomość języka angie
Summa Linguae - 2016-11-04 - Warszawa (mazowieckie)

Software Engineer C/C++ -

Rozwój aplikacji i warstwy GUI Implementacja, weryfikacja i walidacja oprogramowania dla projektów z obszaru przemysłu kosmicznego Analiza architektury i rewidowanie błędów w systemie oprogramowania Przygotowywanie dokumentacji technicznej
Moorgate - 2016-11-09 - Warszawa (mazowieckie)

Systems Analyst - IBM Rational Job -

Job Number: 2709294 Business: GE Aviation Business Segment: Aviation Digital About Us: At GE Aviation , we are imagination at work. Whether we’re manufacturing components for our GEnx engines or driving innovation in fuel and noise reduction, the GE Aviation teams are dedicated to turning imaginative ideas into advances in aviation that solve some of the world’s toughest problems. Join us and you’ll find yo
GE - 2016-08-06 - Warszawa (mazowieckie)

sprzedawca -

Na Pieknej - sklep z porcelana i szkłem Poszukujemy osoby na stanowisko sprzedawcy do naszego sklepu w CH Blue City. - punktualność - zaangazowanie - osoba nie paląca - elastyczny grafik - prace w miłym zespole - umowe o prace po okresie próbnym
Klient GoldenLine - 2016-11-05 - Warszawa (mazowieckie)

Księgowy -

Księgowy Warszawa NR REF.: 1075355 Dla naszego Klienta – firmy z branży motoryzacyjnej – poszukujemy kandydata na stanowisko Księgowego. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za księgowanie wyciągów bankowych, weryfikację i księgowanie dokumentów magazynowych, ogólną kontrolę nad kosztami stałymi oraz realizacją kosztów zaplanowanych. W zakres obowiązków Księgowego wchodzić będzie
Hays Accountancy Finance - 2016-07-11 - Warszawa (mazowieckie)

Risk Operations Analyst -

The key objective of the CRMS (Credit Risk Management Services) Department is to provide support for the ICG (Institutional group) Risk and Business teams in credit data management, credit policy advisory, and control related to functions that facilitate and enhance credit approval procedures. CRMS supports the active management of Citi’s ICG credit portfolio. The Candidate in the position of Risk Operations An
Citibank International PLC Odział w Polsce - 2016-10-11 - Warszawa (mazowieckie)

ZBROJARZ - od 1 850 PLN

jw.
kontakt przez PUP - 2016-08-30 - Warszawa (mazowieckie)

Asystent ds Rekrutacji -

Asystent ds. Rekrutacji Warszawa NR REF.: 1080069 Dla naszego klienta, międzynarodowej firmy z branży usługowej, poszukujemy obecnie osoby na stanowisko: Asystent/ka ds. Rekrutacji Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wsparcie procesów rekrutacyjnych. Do zadań Asystenta/ki ds. Rekrutacji należeć będzie m.in.: redagowanie ogłoszeń o pracę, selekcja nadesłanych CV, aktywne poszukiwanie kand
Hays Office - 2016-10-05 - Warszawa (mazowieckie)

TYNKARZ K/M - od 2 500 PLN

jw.
kontakt przez PUP - 2016-02-10 - Warszawa (mazowieckie)

MONTER PŁYT G/K - od 2 500 PLN

jw.
kontakt przez PUP - 2016-08-11 - Warszawa (mazowieckie)

Absolwenci kierunków finansowych z jęz angielskim -

Absolwenci kierunków finansowych z jęz. angielskim Warszawa NR REF.: 1077328 Szukasz pierwszej pracy w księgowości? Znasz bardzo dobrze języki angielski? To może być idealna okazja dla Ciebie Dla jednego z naszych klientów, nowopowstałego Centrum Usług Wspólnych w Warszawie, poszukujemy obecnie kandydatów na stanowiska juniorskiew obszarze księgowości. Jeśli jesteś absolwentem studiów związanych
Hays Accountancy Finance - 2016-07-21 - Warszawa (mazowieckie)

PIEKARZ K/M - od 1 850 PLN

jw.

KYC Analyst -

KYC Analyst Warszawa NR REF.: 1077033 For our Client, a leading international bank, which has opened a new division (Centre of Excellence) in Warsaw, we are currently seeking Candidates for the role of a Due Diligence Analyst. As Due Diligence Analyst you will be responsible for undertaking AML checks to ensure adherence to all Compliance policies, procedures and regulatory obligations, and risk and issue identif
Hays Accountancy Finance - 2016-07-13 - Warszawa (mazowieckie)

Młodszy Specjalista ds Obsługi Klienta – j angielski -

Główne zadania: Obsługa telefoniczna klientów Elavon w języku angielskim i polskim w zakresie: Rozwiązywania problemów zgłaszanych przez klientów w oparciu o wiedzę dotyczącą produktów, usług, opłat, procedur; Wsparcia w zakresie obsługi terminali płatniczych; Udzielanie informacji dotyczących spełniania wymogów technicznych i operacyjnych bezpieczeństwa transakcji; Wprowadzanie i modyfikowan
Elavon Financial Services Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce - 2016-09-13 - Warszawa (mazowieckie)

Wybierz województwo

Oferty pracy z Indeed