Praca Reservation Agent (k/m) Warszawa Hampton by Hilton Warsaw City Centre

Okres trwania umowy: full_time

Opis oferty pracy:
Welcome to Hampton We love having you here. ® Hampton by Hilton to wielokrotnie nagradzana marka obsługująca gości zwracających uwagę na wartość oraz jakość. Dzięki 1900 obiektom w 15 krajach na całym świecie mamy wszystko, czego potrzebujesz w trakcie podróży służbowych i turystycznych. Docenisz wysoką jakość zakwaterowania, udogodnienia w pokojach, konkurencyjne ceny oraz przyjazną obsługę. Znajdziesz tu również wiele bezpłatnych dodatków, takich jak darmowe WiFi czy gorące śniadanie w cenie – wszystko to wsparte naszą stuprocentową gwarancją satysfakcji (100% Satisfaction Guarantee™), wzmacniającą nasze zaangażowanie w zapewnianie doskonałej obsługi. Hampton by Hilton Warsaw City Centre poszukuje osób na stanowisko: Reservation Agent (k/m) Obowiązki: Przyjmowanie rezerwacji Odpowiadanie na mailowe zapytania/prośby gości Rozpatrywanie reklamacji gości Pomoc recepcji w wmeldowywaniu/wymeldowywaniu gości hotelowych Promowanie programu lojalnościowego HHonors Współpraca z innymi działami hotelu Wymagania: Doświadczenie na stanowisku recepcjonisty lub w dziale rezerwacji mile widziane Znajomość systemu Opera mile widziana Znajomość języka angielskiego w stopniu bardzo dobrym Znajomość języka rosyjskiego będzie dodatkowym atutem Znajomość pakietu MS Office Orientacja na klienta i otwartość na ludzi Zdolności organizacyjne i komunikacyjne Dyspozycyjność I zaangażowanie Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie aplikacji poprzez opcję "Aplikuj teraz" znajdującą się na dole ogłoszenia.

Pracodawca: Hampton by Hilton Warsaw City Centre

Data publikacji ogłoszenia: 2016-09-07

Nazwa stanowiska: Reservation Agent (k/m)

Państwo: Polska

Województwo: mazowieckie

Powiat: m.st. Warszawa

Miejscowość: Warszawa

Podobne oferty pracy

Senior T24 Consultant -

Senior T24 Consultant Workplace Warszawa Deloitte Poland is one of the leading advisory companies providing world-class professional services in audit, tax advisory, legal, strategic and technology consulting, as well as enterprise risk management and financial advisory. Deloitte has operated in Poland since 1990. Our head office is located in Warsaw. Deloitte Poland employs over 1200 experienced and talented peo
Deloitte - 2016-11-18 - Warszawa (mazowieckie)

Head of Office Management -

Head of Office Management. Warsaw NR REF.: 1081343 For our Client, international consulting company, we are looking for the person for the position of Head of Office Management. The person on this position will cooperate closely with management and employees and align business objectives within them. The major duties on this position will include: HR management issues in terms of personnel files administration, r
Hays Office - 2016-11-01 - Warszawa (mazowieckie)

Operator wózka widłowego bocznego -

Zakres obowiązków: -Obsługa wózka widłowego bocznego wysokiego składu -Kompletacja oraz kontrola towarów w strefie przyjęć -Utrzymywanie porządku w powierzonym magazynie -Bieżące prace magazynowe Oferujemy: -Umowa o pracę tymczasową -Praca w godzinach 8:00- 16:00 od poniedziałku do piątku -Atrakcyjną stawkę godzinową
Work Service - 2016-10-28 - Warszawa (mazowieckie)

Administration Assistant (Legal) -

Administration Assistant (Legal) Warszawa NR REF.: 1077165 On behalf of our Client, an international law firm, we are looking for an Administration Assistant to join the Shared Service Center based in Warsaw ( start-up). On this position you will be responsible for gathering all necessary data, preparing, revising and storing all legal directory submissions for sectors or practices in the relevant jurisdiction. M
Hays Accountancy Finance - 2016-07-15 - Warszawa (mazowieckie)

Learning and Development Administration Specialist -

Learning and Development Administration Specialist Warszawa NR REF.: 1081701 On behalf of my Client, a fast growing Shared Service Center based in Warsaw, we are urgently looking for Candidates to fill the position of Learning and Development Administration Specialist. On this position you will be responsible for managing and organizing training courses for employees in European countries, updating data in the sy
Hays Office - 2016-11-05 - Warszawa (mazowieckie)

GL Accountant with French -

GL Accountant with French Warszawa NR REF.: 1082951 For one of our Clients, one of the global leaders in the electronics industry based in Warsaw, we are currently seeking candidates for the position of GL ACCOUNTANT with FRENCH. GL ACCOUNTANT with FRENCHwill be responsible for the full scope of general ledger, incl. booking expenses, accruals, bank statements, reconciling AP & AR accounts, confirming balance
Hays Accountancy Finance - 2016-12-03 - Warszawa (mazowieckie)

Junior Media Planner / Buyer -

Jesteś finalistą lub laureatem olimpiad przedmiotowych - dołącz do nas, a otrzymasz bonus do wynagrodzenia za okazanie dyplomu ZAKRES OBOWIĄZKÓW: planowanie i zakup kampanii reklamowych bieżący monitoring i optymalizacja danych analitycznych współpraca z największymi firmami na rynku (Google, Microsoft, Yahoo, Facebook, itp.) prowadzenie ciągłych negocjacji i dogrywanie kontraktów współudział w k
Imagine The Future - 2016-11-03 - Warszawa (mazowieckie)

IT Project Manager (remote work) ABILITY TO WORK REMOTLY 60%-80% AFTER IMPLEMENTATION PERIOD -

For our Client, International IT Services company located in kujawsko-pomorskie voivodeship we are looking for candidates with experience in IT or Business processes. Key responsibilities: Managing global IT infrastructure projects (e.g. servers, network, cloud) Executing of plan realization on time, proper cost and the best quality Leading and supporting the Project Team Optimization of the process Delivering re
REED Employment PLC S.A. Oddział w Polsce - 2016-10-06 - Warszawa (mazowieckie)

TYNKARZ K/M - od 2 000 PLN

jw.
kontakt przez PUP - 2016-02-08 - Warszawa (mazowieckie)

Asystent Inspektora Nadzoru Inwestorskiego - budownictwo mieszkaniowe -

Ścisła współpraca z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego w branży konstrukcyjno-budowlanej oraz innymi stronami zaangażowanymi w inwestycyjny proces budowlany Analizowanie i opiniowanie dokumentacji projektowej oraz rozwiązań technicznych przedkładanych przez Wykonawcę Pomoc w przeprowadzaniu odbiorów robót budowlanych zgłaszanych przez Wykonawcę Monitorowanie postępu wykonanych prac przez Wykonawcę
SECO Oddział w Polsce - 2016-10-01 - Warszawa (mazowieckie)

Junior Reconciliation Specialist with French -

Reconciliation Team ensures regular comparison of Client's positions on funds. The role of Reconciliation Team refers also to identify any discrepancies and out of balance conditions supported by various reconciliation applications and follow-up on revealed differences until final resolution. Team is cooperating daily with internal and external parties such as other BP2S Teams. Responsibilities: Trailer fees calc
BNP PARIBAS SECURITIES SERVICES SPÓŁKA KOMANDYTOWO AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE - 2016-10-11 - Warszawa (mazowieckie)

Underwriter Ubezpieczeń Korporacyjnych -

Underwriter Ubezpieczeń Korporacyjnych Warszawa NR REF.: 1080872 Underwriter Ubezpieczeń Korporacyjnych Dla naszego Klienta, dynamicznie rozwijającej się w Polsce spółki ubezpieczeniowej poszukujemy obecnie Kandydata/Kandydatki na stanowisko: Underwriter Ubezpieczeń Korporacyjnych Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za ustalanie warunków sprzedaży dla klientów w zakresie ubezpieczeń korporac
Hays Accountancy Finance - 2016-10-21 - Warszawa (mazowieckie)

PRACOWNIK OCHRONY - 6 - 10 PLN

ochrona obiektów
kontakt przez OHP - 2016-11-02 - Warszawa (mazowieckie)

Test Automator -

Requirements: Knowledge of testing terminology; Familiarity with Test Framework or Test Scripts design; Selenium o other Test Automation Framework expertise; Knowledge of English both spoken and written; Good communication skills; Willingness to learn and solve interesting problems; A customer-focused attitude; Willingness to travel minimum 3 months. Nice to have: Passion for development; Knowledge of design patt
Mobica Limited Sp. z o.o. Oddzial w Polsce - 2016-10-18 - Warszawa (mazowieckie)

PRACOWNIK FIZYCZNY - od 1 850 PLN

j.w
kontakt przez PUP - 2016-02-24 - Warszawa (mazowieckie)

Manager in Financial Services team -

Manager in Financial Services team Workplace Warszawa Deloitte's Finance practice focuses on the needs of the CFO and the Finance function of our multinational clients. We help CFOs drive value for their organisations through improved decision making, finance controllership and corporate governance. Financial Services Finance Advisory practitioners act as trusted business advisors to the CFO delivering some of th
Deloitte - 2016-08-11 - Warszawa (mazowieckie)

Food and Beverage Supervisor / Kierownik Zmiany w Dziale Gastronomicznym (k/m) -

One of the most recognized names in the industry, Hilton Hotels & Resorts offers travelers a world of authentic experiences. The brand continues to be the innovative, forward-thinking global leader of hospitality. With products and services that meet the needs of tomorrow's savvy global travelers, we shape experiences in which every Guest feels cared for, valued, and respected. If you understand the importanc
Hilton Warsaw Hotel & Convention Centre - 2016-07-30 - Warszawa (mazowieckie)

Wybierz województwo

Oferty pracy z Indeed