Praca Junior Java Developer Warszawa Deloitte

Opis oferty pracy:
Junior Java Developer Workplace Warszawa Deloitte Poland is one of the leading advisory companies providing world-class professional services in audit, tax advisory, legal, strategic and technology consulting, as well as enterprise risk management and financial advisory. Deloitte has operated in Poland since 1990. Our head office is located in Warsaw. Deloitte Poland employs over 1200 experienced and talented people. Deloitte Poland Consulting is currently looking for new colleagues to join the core banking team for the role of a: Junior Java Developer Your role: •Have lots of fun integrating niche systems with cutting-edge technology •Development of software changes in modern banking system •Analysis and development of clients requirements Requirements: •University graduate in Information Technology or similar •Understanding and knowledge of Java (J2EE), relational databases (SQL), UNIX environment •English ‑ advanced level, both written and spoken •Analytical skills and thoroughness •Good communication skills •Willingness to learn new systems and processes •Travel mobility (in Poland as well as abroad) What we offer: •Work in a dynamic, international business service environment •Opportunity to develop and broaden technical skills •Possibility to work on banking systems development •Possibility to work on cross-platform technologies •Excellent work atmosphere •Real opportunities for growth and promotion •Competitive salary, including various benefits Please click “Apply” and submit your application in English. If you have the qualifications and attitude, and you're ready for a career with a dynamic organization in an environment that fosters professional development and accelerated career advancement potential, we look forward to hearing from you. Please apply on-line and create or review your candidate profile. Aplikuj teraz Deloitte na Facebooku Deloitte na Instargamie Deloitte.kariera Deloitte Polska Deloitte.kariera Deloitte. I kropka.

Pracodawca: Deloitte

Data publikacji ogłoszenia: 2016-08-11

Nazwa stanowiska: Junior Java Developer

Państwo: Polska

Województwo: mazowieckie

Powiat: m.st. Warszawa

Miejscowość: Warszawa

Podobne oferty pracy

PRACOWNIK FIZYCZNY - do 1 850 PLN

SEGREGACJA ZŁOMU
kontakt przez PUP - 2016-10-25 - Warszawa (mazowieckie)

POMOC CUKIERNIKA (227 DOF 50+) - od 1 850 PLN

Oferta skierowana do osób bezrobotnych powyżej 50 roku życia: pomoc w cukierni, mycie, sprzątanie cukierni
kontakt przez PUP - 2016-09-02 - Warszawa (mazowieckie)

Księgowy -

Warunki pracy Trzeci Urząd Skarbowy Warszawa - Śródmieście jest zlokalizowany w pięciokondygnacyjnym budynku przy ul. Lindleya 14. W budynku przy głównym wejściu znajduje się podjazd, winda, na pierwszym piętrze toaleta dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo. Stanowisko pracy spełnia wymogi zatrudnienia pracownika administracyjno - biurowego. Podstawowe wyposażenie stanowiska to zest
Izba Skarbowa w Warszawie - 2016-11-09 - Warszawa (mazowieckie)

Software Engineer HMI -

Starting with the customer requirements you will develop the software product in compliance with the quality standards for software development in the automotive industry. Your tasks will include development and integration of new low level drivers as well as modification of existing software. You will verify your implementation in module and integration test environment and perform detailed error analysis. Unive
Nippon Seiki Europe - 2016-09-01 - Warszawa (mazowieckie)

Fund Accountant -

Responsibilities: Booking and checking of all business transactions of the fund (e.g. securities, listed derivatives, OTC Products, FX transactions, dividends, corporate actions, subscriptions, redemptions) Management of the cash accounts detained in the fund - liquidity monitoring & reporting Daily reconciliation of funds books with the securities and financial statements as well as Cash-Systems Net Asset Va
BNP PARIBAS SECURITIES SERVICES SPÓŁKA KOMANDYTOWO AKCYJNA ODDZIAŁ W POLSCE - 2016-08-17 - Warszawa (mazowieckie)

Programista NET -

Zadania: Analiza wymagań funkcjonalnych, projektowanie i implementacja funkcjonalności; Rozwój oprogramowania zgodnie ze specyfikacją techniczną; Przygotowanie i prowadzenie niezbędnej dokumentacji technicznej; Wymagania: Doświadczenie w projektowaniu i programowaniu aplikacji .NET; Min. 3 lata doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku; Praktyczne doświadczenie z ASP.NET MVC, C#, JavaScript; Znajomoś
Moorgate - 2016-08-11 - Warszawa (mazowieckie)

ŚLUSARZ REMONTOWY - od 21,5 PLN

j.w.
"OMIG" Spółka Akcyjna - 2016-04-26 - Warszawa (mazowieckie)

Asystentka biura/ Asystentka działu finansowego -

Asystentka biura/ Asystentka działu finansowego Warszawa NR REF.: 1080225 Dla jednego z Naszych klientów, globalnej firmy z sektora nieruchomości poszukujemy Kandydatów na stanowisko Asystenta/tki biura/ Asystenta/tki w dziale finansów. Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za wsparcie Managerów oraz pracowników w zakresie zarządzania flotą samochodową telefonami służbowymi oraz za organizowa
Hays Office - 2016-10-01 - Warszawa (mazowieckie)

Accounts Payable Specialist -

Accounts Payable Specialist Warszawa NR REF.: 1077335 For one of our clients, an international company with a Shared Services Center located in Warsaw, we are currently seeking Candidates for the position of ACCOUNTS PAYABLE SPECIALIST. ACCOUNTS PAYABLE SPECIALISTwill be responsible for processing invoices, credit notes, expense claims and other financial documentation, actively managing the invoices that are yet
Hays Accountancy Finance - 2016-11-08 - Warszawa (mazowieckie)

DEKARZ - od 2 500 PLN

jw.
kontakt przez PUP - 2016-11-24 - Warszawa (mazowieckie)

MONTER - od 2 500 PLN

jw.
AMB GROUP POLSKA SP. Z O.O. - 2016-10-21 - Warszawa (mazowieckie)

GLAZURNIK K/M - od 2 500 PLN

jw.
kontakt przez PUP - 2016-09-19 - Warszawa (mazowieckie)

Polymer Lead Engineer Job -

Job Number: 2766590 Business: GE Oil & Gas Business Segment: Oil & Gas Subsea & Drilling About Us: GE Oil & Gas fuels the future. We push the boundaries of technology to bring energy to the world. We are inventing the next industrial era in the oil and gas sector. In our labs and factories, and in the field, we constantly push the boundaries of technology to solve today’s toughest operational &a
GE - 2016-11-03 - Warszawa (mazowieckie)

Payment Process Senior - Rzeszow -

Payment Process Senior - Rzeszow Workplace Rzeszów In relations with development of our activities in South-East Poland we seek for candidates for the position of: Payment Process Senior The position will be based in Rzeszów Requirements: • Bachelor’s Degree or equivalent in Accounting / Business Administration is required • 3-5 years of experience in management of a high volume transactional finance func
Deloitte - 2016-08-11 - Rzeszów (podkarpackie)

Combustion Aero Engineering Tools Scientist Job -

Job Number: 2764641 Business: GE Power Business Segment: Power Gas Power Systems About Us: GE Power is a world leader in power generation with deep domain expertise that helps customers deliver electricity from a wide spectrum of fuel sources. We are transforming the electricity industry with the digital power plant, the world’s largest & most efficient gas turbine, full balance of plant solutions and our d
GE - 2016-10-27 - Warszawa (mazowieckie)

PRACOWNIK FIZYCZNY - 2 000 - 2 500 PLN

j.w.
kontakt przez PUP - 2015-12-02 - Warszawa (mazowieckie)

POMOCNIK KUCHARZA M/K - od 2 000 PLN

jw.
kontakt przez PUP - 2016-10-06 - Warszawa (mazowieckie)

HOSTESSA/HOST - od 24 PLN

jw.
DEVELEY POLSKA Sp. z o.o. - 2016-07-26 - Warszawa (mazowieckie)

CIEŚLA - od 2 500 PLN

jw.
kontakt przez PUP - 2016-08-22 - Warszawa (mazowieckie)

TYNKARZ - od 2 513 PLN

j.w.
kontakt przez PUP - 2016-04-04 - Warszawa (mazowieckie)

PRACOWNIK MYJNI - od 12 PLN

j.w
kontakt przez PUP - 2016-02-23 - Warszawa (mazowieckie)

Junior Cash Collector with Spanish -

Accenture is a global management consulting, technology services and outsourcing company. Its home page is www.accenture.com . Junior Cash Collector with Spanish Job Location: Warszawa Job Number: 00411739 Accenture is a leading global professional services company, providing a broad range of services and solutions in strategy, consulting, digital, technology and operations. Combining unmatched experience and spe
Accenture - 2016-09-21 - Warszawa (mazowieckie)

SPRZĄTACZKA BIUROWA - od 2 200 PLN

j.w.
ISK Izabela Zielska - 2016-05-13 - Warszawa (mazowieckie)

PRAKTYKANT W REF. DS. PASZPORTOWO-WIZOWYCH W BIURZE SPRAW OSOBOWYCH - nieodpłatny

1) Wspomaganie pracy Referatu w zakresie prac archiwizacyjnych2) Przygotowywanie kartotek3) Wspomaganie prac Referatu w zakresie porządkowania dokumentacji4) Wprowadzanie i odprowadzanie klientów zewnętrznych5) Przegotowywanie zestawień i analiz danych
MINISTERSTWO SPRAW ZAGRANICZNYCH - 2015-11-23 - Warszawa (mazowieckie)

Wybierz województwo

Oferty pracy z Indeed